Rodiče a děti

Jsme dětmi svých rodičů a zároveň rodiči svých dětí. Nepochopení úlohy dětí a rodičů je zdrojem největší lidské bolesti. I v dospělém věku žijeme jako závislí. To odporuje vývoji Duše a bolest nás na to upozorňuje. Závislost je vztah založený na představě o povinnosti a na pocitech viny. Závislost mění lásku na výměnný obchod.

Jde o to, že jak v roli rodičů, tak v roli dětí, si potřebujeme dovolit rozvíjet svoji vlastní osobnost podle svého vlastního měřítka, kterým je radost ze života.

Jako děti potřebujeme odložit představy o povinnosti a pocity viny. Jako rodiče se při “výchově” svých dětí nemusíme vzdávat  svých vlastních osobních potřeb a zájmů.

Rodiče si často myslí, že děti jsou jejich dílem a snaží se měnit jejich osobnost podle svých vlastních měřítek. Děti se trestají za to, že jsou jiní než jejich rodiče. Každý si zrození na Zemi svobodně zvolil do podmínek, které odpovídají vývojovému stupni jeho vědomí. Soužití s odlišnou individualitou nabízí zrychlený vývoj v oblastech, které potřebujete posílit, aby míra naší radosti ze života rostla. Rodiče se postarají o základní potřeby svých dětí a děti se postarají o zrychlení duchovního vývoje rodičů.

 

Program semináře:

Budeme pracovat ve skupině a menších skupinkách. Budeme používat zážitková cvičení, metodu rozhovoru a dotazování, dechová cvičení, Rebirthing, pozitivní zrcadlení, řízenou meditaci, trans, konstelace. Na programu budou mimo jiné následující témata:

  • Vztahy jako zrcadla nevědomých postojů.
  • Smysl rodičovství a výchovy.
  • Role matky a otce
  • Vliv vztahu rodičů na dítě
  • Přirozené učení se (porod, dětství, dospívání)
  • Přerušené učení, otisky (Když je přirozené učení přerušeno situací v rodině, dítě si vytvoří strategii jako obranu...)
  • Léčení

 

Termíny: 2024: termín není vypsán 

Čas:  Pá 18-21 h., So 9-19 h., Ne 9-17 h.

Cena:  3.400,-Kč vč. obědů, záloha 1.700,-Kč, příp. nocleh na lůžku 400,-Kč/noc (je třeba dopředu objednat).

 

Přihláška

Podmínkou účasti na všech aktivitách Sedmikrásky je souhlas s Účastnickou dohodou.

Změna porogramu vyhrazena. Při malém počtu účastníků bude program zrušen (pošlu zprávu 3 dny předem). © 2016 Věra Kučerová - centrum Sedmikráska | tel.: 732 569 011